Menu
Your Cart
This is the Header Notice module, use it for promotional or other important messages.

Teslimat ve İade

İptal ve İade Şartları

Satın almış olduğunuz ürünü, kargo size teslim ettiği günden itibaren 7 iş günü içerisinde, hiç bir gönderi bedeli ödemeden info@hedefav.com adresine başvuruda bulunarak iade edebilirsiniz.

İadesini gerçekleştireceğiniz ürüne ait hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir.

 

İade Koşulları

  • Ürün iadesi orijinal kutu ve faturanın tüm nüshaları ile yapılmalıdır. Faturasız ürünler iade alınamamaktadır.
  • Ürünün içinde iade sebebini anlatan bir not bulunmalıdır.
  • Ürünün paket içeriği eksiksiz bir şekilde tarafımıza ulaştırılmalıdır.
  • İade edilecek ürünlerin orijinal kutularına zarar verilmemeli, bant yapıştırma yazı yazma gibi işlemler yapılmamalı , başka bir koli içine koyarak bize geri gönderilmelidir.
  • İade edilecek ürünün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zedelenmemiş veya paketinin hasar görmemiş olması gerekmektedir.
  • İade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir.


Ürünümü iade ederken kargo ücreti ödeyecek miyim?

Ayıplı, kusurlu ürün iadelerinde kargo ücreti hedefav.com tarafından karşılanır. İade ürünleri karşı ödemeli olarak anlaşmalı Kargo firmamız ile gönderebilirsiniz.


Ürünü gönderdikten sonra süreci nasıl takip edeceğim?

Ürününüz hedefav.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası kontrol edilerek, yukarıda belirtilen iade koşullarına uygunluğu kontrol edilip, kayıtlı olan e-mail adresinize iadenizin onay durumuna ilişkin bilgi gönderilir. İadeniz onaylanmış ise, İade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda 5 iş günü içinde "ürün bedeli ilgili hesabınıza geri ödenir ya da puan olarak üyelik hesabınıza yüklenir


SİPARİŞ İPTALLERİ

İptal etmek istediğiniz siparişle ilgili bilgiyi info@luksbebe.com adresine sipariş numaranızı yazarak bildirmeniz gerekmektedir. Ürününüz kargoya verilmedi ise iptal işlemi gerçekleştirilebilir. Ancak kargoya verilen ürünlerde "iade ”işlemi yapılmak zorunda kalınacaktır.


İptal Olan Siparişimin Para İadesini Nasıl Alacağım

İptal işleminiz gerçekleştiğinde sisteme kayıtlı mail adresinize onay maili gönderilecektir. Ödeme şekli "Kredi Kartı” ve tercihiniz "Para İadesi” ise; ödemeniz online olarak hemen kredi kartınıza yapılacaktır ve tarafınıza e-posta ile bilgi verilecektir. Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir. Taksitli işlemlerinizin iadesi, kaç taksitli olarak yaptıysanız, aylık olarak taksit tutarı kadar kullanılabilir limitinize yansır.

Ödeme şekli "Havale/EFT” ve tercihiniz "Para İadesi” ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız 3 iş günü içinde geri ödenir. Bunun için bize alışverişte ödemeyi gerçekleştirdiğiniz banka hesap numarasını, Banka hesap adını, Şube kodunu, Bankanın ismini ve IBAN numaranızı, detaylıca tarafımıza e-mail olarak iletmeniz yeterli olacaktır.


ARIZALI/BOZUK ÜRÜNLER

Yeni aldığım ürün arızalı/bozuk çıktı, ne yapmalıyım?

Ürününüz ile ilgili yaşadığınız arıza/bozuk sorunları için, ürünün elinize geçmesinden sonra bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ürününüz bebegimister.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilerek, incelenmek üzere Yetkili Servis’e gönderilir. Bu incelenmenin sonucunda çıkan rapora göre ürününüzle ilgili " Yeni ürün ile değişim,para iadesi ya da kullanıcı hatası var ise ücretin onaylanması karşılığında onarım” olarak işlem yapılabilir. Kullanıcı hatası onarım ürünlerinde, kargo ücreti ve onarım ücreti size ait olmak üzere ürün yaptırılarak tarafınıza iletilir.Arıza sürecinin daha kısa olması için, ürünle beraber gelen kullanma kılavuzu ve garanti belgesinin üzerinde yer alan teknik servislere başvurarak, sorununuzun çok daha kısa zamanda halledilmesini sağlayabilirsiniz.


DEĞİŞİM

Ürünümü değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Satın aldığınız ürünlerin "renk/beden/model ”nedeniyle veya sitedeki başka bir ürün ile değişimi yapılamamaktadır. Bunun için siparişinizi iptal edip yeniden sipariş oluşturmanız gerekmektedir. Kargosu size ulaşmış ürünlerinizde, değişiklik yapmak isterseniz, ürününüzü kargo bedeli size ait olmak üzere bize göndermeniz ve talebinizi bir not ile iletmeniz gerekmektedir. Bu ürünler iade alınarak tarafınıza para iade yapılacak ve yeniden sipariş oluşumu için tarafınıza gerekli yardım yapılacaktır.

Tarafınıza gelen ürünün hatalı olduğunu düşünüyorsanız lütfen "Arıza” bölümümüze bakınız


HASARLI ÜRÜNLER

  • Teslimat sırasında ürünüm hasarlı çıktı, ne yapmalıyım?

Ürününüzü teslim alırken, kargo görevlisinin yanında açarak kontrol ediniz. Teslim aldığınız üründe‘hasar’varsa ya da ambalajı‘deforme’ise, görevliye‘Kargo Hasar Tespit Tutanağı ’tutturunuz. Ürününüz yetkili servis tarafından kuruluyorsa, kurulum aşamasında mutlaka ‘Yetkili Servis Hasar Raporu’düzenlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ürününüz için yapacağınız ‘hasar bildirimi’ kabul edilmemektedir. Tutanak tutturulmadan bildirilen hasarlı ürünler tarafımızca teslim alınmayacaktır.


  • Kargodan ürünü teslim alırken ne yapmam gerek?

Ürününüzü teslim alırken kontrol etmenizi ve üründe fark edebileceğiniz bir hasar olup olmadığını kargo görevlisi yanında tespit etmenizi öneririz. Eğer bu aşamada bir tespitte bulunursanız kargo görevlisine "Hasar Tespit Tutanağını” hazırlatmanızı ve ürünü teslim almadan aynı kargo ile geri göndermenizi rica ederiz.

Kargo tarafından bebegimister.com’daki ürünün hasarlı olduğuna ilişkin bilgilendirme yapıldığında; ürünün iade işlemleri başlatılacak ve "ürün bedel iadesi” gerçekleştirilecektir.


  • Ürünün hasarlı olduğunu kargo teslimatından sonra fark ettim, ne yapmalıyım?

Siparişlerinizi teslim alırken, mutlaka görevlinin yanında paketi açıp, kontrollerini yapmanız gerekmektedir. Ürün Hasarlı ise, "Kargo Tespit Tutanağı ”tutturarak, paketi teslim almayarak, bize geri gönderebilirsiniz. Gerekli incelemeler sonrasında tarafınıza konuyla ilgili dönüş sağlanacaktır.

Hasar durumunda, "Kargo Tespit Tutanağı "olmadan teslim aldığınız ürünlerdeki hasardan dolayı sorumlu olmamaktayız. Bu tarz durumda, gün içerisinde teslimatı gerçekleştiren kargo şubesine ulaşarak, durumu anlatıp, destek isteyebilirsiniz.


Garanti Şartları

Ürünlerimizin tamamı ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altındadır. Ürünlerinizle ilgili onarım ve değişim işlemleri için size en yakın yetkili teknik servise faturanız veya garanti belgeniz ile başvurabilirsiniz. Teknik servislere ulaşamamanız durumunda ürünlerinizi içinde sebebini anlatan bir not ile bize ulaştırırsanız, sizin için gerekli işlemleri en kısa sürede yapılmaya çalışılacaktır.


TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

GENEL:

1. Kullanmakta olduğunuz  www.luksbebe.com web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

2. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.

4. Satın alınan her bir ürün, 7 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.

6. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.


SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:

7. Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.


KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:

8. Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.


ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

9. Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.


ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

10. Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.


CAYMA HAKKI:

11. ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.


12. SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

ADI/UNVANI: Fikret ÜNAL

ADRES: Fevzi Çakmak Mah. Fevzi Çakmak Cad. Esenler/İSTANBUL

EPOSTA :info@hedefav.com

TEL: 

FAKS:


CAYMA HAKKININ SÜRESİ:

13. Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet ise, bu 7 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.

14. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir.

15. Cayma hakkının kullanılması için 7 (yedi) günlük süre içinde SATICI' ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.


CAYMA HAKKININ KULLANIMI: 

16. 3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

17. İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.


İADE KOŞULLARI:

18. SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 7 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.

19. ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir. 

20. Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.


CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER:

21. ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI’ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.

22. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.


TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

23. ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.


ÖDEME VE TESLİMAT

24. Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak, güncel İBAN bilgilerini öğrenerek  hesaplarımızdan (TL)  yapabilirsiniz.

25. Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.


We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.